نظرسنجی

دیزاین وب سایت ما چگونه است؟

View Results

Loading ... Loading ...

تبلیغات

رویداد مهم ماه جاری

تحلیل هفته

۳ فرمانده ارشد طالبان به شمول مسؤول مالی شان در هلمند بازداشت شدند

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از راه‌اندازی یک عملیات خاص در ولایت هلمند خبر می‌دهد که در نتیجۀ آن، ده‌ها طالب کشته و دست‌گیر شده‎‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی در خبرنامه‌یی گفته‌است که عملیات ویژۀ قطعات خاص منسوبین این اداره در جریان چند ساعت گذشته، بالای اهداف گروۀ ترویستی طالبان در ولایت هلمند راه اندازی شده‌است.

این ریاست گفته است که در جریان این عملیات‌ها، ۹ طالب مسلح دولت کشته و ۱۸ تن دیگر که فرمان‌دهان شان نیز شامل‌اند، بازداشت شده‌اند.

خبرنامه از فرمان‌دهان دست‌گیر شده به نام‌های قاری سیف‌الله فرزند اختر محمد، قاری جان عالم فرزند سردار محمد و فضل فرزند سردار محمد مسؤول ملی گروه طالبان نام برده که از ولسوالی‌های جنوبی ولایت هلمند، بازداشت شده‌اند.

به اساس اطلاعات ریاست امنیت ملی، عملیات منسوبین این اداره، بالای یک قرارگاۀ ثابت طالبان در ولسوالی گرم‌سیر ولایت هلمند صورت گرفته و قرارگاۀ متذکرۀ کاملا از بین برده شده‌است.

گفتنی‌ست که در جریان این عملیات‌ها، ۱۲ عراده واسطه رنجر، ۱۴ عراده هاموی، ۵ عراد موترهای مختلف‌النوع، ۲۶ عراده موتر سایکل، ۱۶ میل اسلحۀ مختلف‌النوع، ۵ صد کیلوگرام مواد انفجاریه، ۵ پایه مخابره، ۴۰ حلقه میان مختلف‌النوع از بین برده شده‌است.

قابل ذکراست که ریاست عمومی امنیت ملی از تلفات نیروهای دولتی درجریان این عملیات‌ها چیزی نگفته‌است.

شاید این را هم پسندیده باشید...

0 thoughts on “۳ فرمانده ارشد طالبان به شمول مسؤول مالی شان در هلمند بازداشت شدند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Advertise
Advertise