تبلیغات

نظرسنجی

دیزاین وب سایت ما چگونه است؟

View Results

Loading ... Loading ...

تحلیل هفته

آلمان سربازان بیشتری به افغانستان اعزام می‌کند

حکومت پاکستان اقامت ۱.۴ میلیون مهاجر افغان را فقط برای یک ماه تمدید کرده است. مهلت قانونی اقامت این مهاجران در پاکستان در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ پایان یافت.

کم و بیش ۲.۷ میلیون مهاجر افغان در پاکستان اقامت دارد که حدود ۱.۳ میلیون آن برای سال ۲۰۱۸ سند اقامت در آن کشور را دارند.

کابینۀ پاکستان روز چهارشنبه گفت که روند برگشت ۱.۴ میلیون مهاجر افغان را با کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان و جامعۀ جهانی مطرح کرده است، اما در مورد هماهنگی این کار با حکومت افغانستان اشاره‌ای نکرده است.

پاکستان که از چند دهه به اینسو میزبان میلیون‌ها مهاجر افغان بوده است، اکنون مدعی است که به دلیل مشکلات اقتصادی و امنیتی نمی‌تواند از مهاجران افغان فاقد مدارک اقامت، میزبانی کند.

مقام‌های پاکستانی همچنان اتهام وارد می کنند که دهشت افگنانی که بر ضد ثبات و امنیت در پاکستان و افغانستان عمل می کنند، نیز در میان مهاجران افغان پناه می‌گیرند.

هشدار اخراج پناهجویان افغان از پاکستان در حالی صادر می شود که روابط میان اسلام آباد و واشنگتن سرد و پرتنش شده است و دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، پاکستان را به “دروغگویی و نیرنگ بازی” متهم کرده است.

اما پاکستان انتقاد داردکه سیاست امریکا در افغانستان با ناکامی مواجه شده است و واشنگتن بار ملامت آن را بر دوش اسلام آباد می‌اندازد.

شاید این را هم پسندیده باشید...

0 thoughts on “پاکستان به ۱.۴ میلیون مهاجر افغان یک ماه مهلت داد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Follow Us

Advertise
Advertise