نظرسنجی

دیزاین وب سایت ما چگونه است؟

View Results

Loading ... Loading ...

تبلیغات

رویداد مهم ماه جاری

تحلیل هفته

۳ فرمانده ارشد طالبان به شمول مسؤول مالی شان در هلمند بازداشت شدند

گزارش‌های جدید به نشر رسیده از سوی رسانه‌های خارجی نشان می‌دهند که در جنگ سوریه، بیش از ۲ هزار افغان کشته و تقریبا ۸ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این افغانان زمانی در جنگ سوریه کشته و زخمی شده‌اند که در چوکات گروۀ فاطمیون به حمایت مالی و نظامی دولت ایران، از بشارالاسد، رییس جمهور سوریه دفاع کرده‌اند.

زهیر مجاهد یکی از فرمان‌دهان گروه فاطمیون در صحبت با روزنامۀ شرق گفته‌است که در جنگ ۵ ساله در سوریه، شهروندان افغان به شکل داوطلبانه اشتراک نموده که در نتیجه، بیش از ۲ هزار تن کشته  شده‌اند.

او علاوه کرده‌است که نزدیک به ۸ هزار تن دیگر از شهروندان افغان نیز در جنگ سوریه در نبرد با گروه داعش، زخمی شده‌اند.

گفتنی‌ست تا هنوز دولت ایران رسما گزارش‌های تازه نشر شده را تایید و یا رد نکرده‎است.

از سوی‌هم، خبرگزاری فرانسه گزارش داده‌است که آن‌ عده افغان‌های که در جنگ سوریه جان باخته‌اند، در بدل آن، خانه‌واده‌های شان تابعیت دولت ایران را به دست آورده‌اند.

این درحالی‌ست که چندی قبل، محمد محقق، معاون ریاست اجراییه در سفرش به ایران از نقش ایران و مهاجران افغان که در جنگ سوریه اشتراک داشته، قدردانی نموده بود.

محمد محقق علاوه بر آن از جنرال قاسم سلیمانی، فرمان‌ده سپاه پاس‌داران ایران و حسن نصرالله نیز قدردننی کرده بود که با واکنش‌ سران دولت افغانستان روبرو شده بود.

دولت افغانستان پس از این اظهارات آقای محقق در ایران گفت که گفته‌های وی از سیاست خارجی افغانستان نماینده‌گی نمی‌کند و دولت مطابق قانون با وی رفتار خواهد کرد.

 

شاید این را هم پسندیده باشید...

0 thoughts on “آمار تازه از کشته و زخمی شده گان افغان ها در جنگ سوریه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Advertise
Advertise