تبلیغات

نظرسنجی

دیزاین وب سایت ما چگونه است؟

View Results

Loading ... Loading ...

رویداد مهم ماه جاری

تحلیل هفته

۳ فرمانده ارشد طالبان به شمول مسؤول مالی شان در هلمند بازداشت شدند

در حمله‌های قوایی هوایی افغانستان بر یک قرارگاۀ گروه داعش در ولایت لغمان، تلفات گستردۀ بر جنگ‌‌جویان اعضای گروه داعش باقی گذاشته‌اند.
قول اردوی ۲۰۱ سیلاب با نشر بیانیه‌یی گفته‌است که حمله‌های هوایی نیروهای هوایی افغانستان، روز گذشته در ولسوالی الینگار ولایت لغمان راه‌اندازی گردیده که در نتیجه، ۲۰ داعشی کشته شده‌اند.
به اساس خبرنامه، در بین کشته‌شده‌گان اعضای گروۀ داعش، ۲ فرمان‌دۀ مهم این گروه به نام‌های مولوی تراب و موسا خان نیز شامل‌اند.
قول اردوی ۲۰۱ سیلاب این را نیز گفته‌است که در حمله‌های هوایی به نیروهای دولتی افغان و افراد ملکی آسیبی نرسیده‌است.
شمال افغانستان؛ افزایش حضور گروه داعش و خطر تبدیل شدن آن به مرکز داعشیان
این درحالی‌ست که قول اردو ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان می‌گوید جنگ‌جویان گروه داعش در شمال ترکیب شده از اتباع ۵ کشور خارجی اند که در برابر نیروهای امنیتی می‌جنگند.
این قول اردو گفته‌است که جنگ‌جویان خارجی گروه داعش را در شمال، اتباع کشورهای ازبکستان، پاکستان، قطر، چچن و تاجکستان تشکیل می‌دهند که مستقیم در برابر نیروهای امنیتی درگیر جنگ اند.
به اساس اطلاعات، بیش‌تر جنگ‌جویان گروه داعش در حال حاضر در ولسوالی‌های ولایت جوزجان فعالیت دارند.
گفتنی‌ست که نصرت‌الله جمشیدی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در جریان هفتۀ گذشته اطلاع داده بود که در عملیات‌های نیروهای دولتی در ولایت جوزجان بیش از ۶۰ داعشی در جوزجان کشته و زخمی شده‌اند.
گفتنی‌ست که نظر به گزارش‌های به نشر رسیده از سوی رسانه‌های داخلی و خارجی، نفوذ گروۀ داعش روزبه‌روز در افغانستان افزایش می‌یابد و در حال حاضر این گروه در شمار از ولایت‌های شمالی و شرقی و مرکزی کشور حضور دارند.
ولسوالی چمتال ولایت بلخ:
قول اردوی ۲۰۹ شاهین هم‌چنان با نشر بیانیه‌‌یی گفته که نیروهای کماندو در عملیات خاصی توانسته‌ که ۹ تن از افراد مشکوک را از ولایت بلخ بازداشت نمایند.
این قول اردو گفته‌است که این افراد از قریه‌ بارگاۀ افغانیه ولسوالی چمتال ولایت بلخ شب گذشته بازداشت شده‌اند

شاید این را هم پسندیده باشید...

0 thoughts on “خطر تبدیل شدن شمال به مرکز داعش؛ تلفات داعشیان در حملات هوایی در لغمان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Advertise
Advertise