نظرسنجی

دیزاین وب سایت ما چگونه است؟

View Results

Loading ... Loading ...

تبلیغات

رویداد مهم ماه جاری

تحلیل هفته

۳ فرمانده ارشد طالبان به شمول مسؤول مالی شان در هلمند بازداشت شدند

مجیب الرحمان رحیمی سخنگوی رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در صفحه فیسبوک خود نوشت که بر اساس تصمیم رهبری حکومت وحدت ملی، عبدالحکیم مجاهد به دلیل سخنان توهین آمیز و غیرمسئولانه دیگر نمی‌تواند عضو شورای صلح باشد.

سخنگوی رئیس اجرایی افغانستان از برکناری عبدالحکیم مجاهد عضو ارشد شورای عالی صلح کشور در پی حمایت وی از گروه طالبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اکنون؛ مجیب الرحمان رحیمی سخنگوی رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در صفحه فیسبوک خود نوشت که بر اساس تصمیم رهبری حکومت وحدت ملی، عبدالحکیم مجاهد به دلیل سخنان توهین آمیز و غیرمسئولانه دیگر نمی‌تواند عضو شورای صلح باشد.

سرپرست ولایت بلخ در واکنش به اظهارات عضو شورای عالی صلح درباره طالبان و اتهاماتی به برهان ربانی و احمدشاه مسعود خواستار بازداشت وی شد.

این اظهارات عبدالحکیم مجاهد را اشرف غنی رئیس جمهور نیز محکوم کرده بود.

مجاهد چندی قبل در اعلام نظرسنجی از سوی انستیتوت مطالعات راهبردی صلح افغانستان درباره مذاکرات صلح کشور گفته بود که طالبان فرشته‌های صلح بودند، طالبان یک طبقه مقدس است که یک بار در برابر روس‌ها جهاد کرد و بار دیگر به نابسامانی مجاهدین پایان داد زیرا می‌خواست امنیت بیاورد.

وی اعلام کرده بود که داکتر نجیب الله رئیس‌جمهور سابق افغانستان جنایتکار و خائن بود که به سزای اعمالش رسید و احمدشاه مسعود و برهان الدین ربانی نیز مسئول نابسامانی‌های این کشور بودند.

عضو شورای عالی صلح افغانستان همچنین نظام فعلی کشور را متهم به پیروی از فرهنگ بیگانه کرده بود.

شاید این را هم پسندیده باشید...

One thought on “عضویت عبدالحکیم مجاهد در شورای عالی صلح سلب شد”

  1. اندیشه فردا گفت:

    برکناری وسلب کافی نیست… باید دستگیر و محاکمه شود..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Advertise
Advertise